w Jordanowie
rok zał. 1926

im. Hugona Kołłątaja

Zespół Szkół

Kolędujmy wszyscy wraz... 2014

26 stycznia 2014 r. w „Kołłątaju”, jak co roku, miało miejsce wydarzenie artystyczne – Koncert Chóru Bel Canto i orkiestry Wieniawa z Raciborowic. Był to drugi ich duży wspólny projekt, pierwszy koncert tego typu miał miejsce w 2010 r.                                                                                                                                 

Chór i orkiestrę prowadzili dyrygenci p. Ksenia Miśkiewicz i p. Jarosław Ignaszak. Swym śpiewem zachwycały publiczność solistki: p. Monika Sobinek,  p. Sylwia Ziętara i p. Agnieszka Grzybacz, zaś na fortepianie grał p. Jacek Wicher.          

Jak by tu podsumować ten wieczór? Chyba najprościej – było pięknie! Pięknie, ale i wzruszająco, no i  na bardzo wysokim poziomie artystycznym.    

Koncert był bardzo ciekawie przygotowany, stanowił przegląd kolęd od tych najstarszych (XIII wiek), po współczesne standardy muzyczne związane z Bożym Narodzeniem.   

Świetnym pomysłem była konferansjerka prowadzona przez p. Magdalenę Stankiewicz.

Zapowiedzi poszczególnych utworów poprzedzały  niezwykle ciekawe historie ich powstawania, a nawet zabawne anegdoty z nimi związane.

Uwagę widowni zwróciły przepiękne aranżacje utworów – m. in. „Polish Christmas Music” w aranżacji Holendra Johana de Meija czy kolęda „Zaśnij Dziecino” wykonana przez chór a cappella, w aranżacji Grzegorza Miśkiewicza.

W koncercie wystąpił również zespół kolędniczy z kl. I a oraz uczniowie Dawid, Daniel i Mateusz z zabawną scenką o królu Herodzie.

Wspaniała publiczność dopisała, sala pękała w szwach, a artystom zgotowano owację na stojąco.

Zapraszamy za rok!