w Jordanowie
rok zał. 1926

im. Hugona Kołłątaja

Zespół Szkół

Święto liczby Pi

3,14
Marzec, czternasty 2014r. to u nas w szkole znowu święto liczby pi. Ludolfina, która przez cały rok towarzyszy nam przy matematycznych zmaganiach, tym razem była bohaterką naszych konkursów i to w bardzo przyjaznej formie.
Dla klas I i II matematyczna 3b przygotowała w tym roku wiele konkurencji do walki o pierwsze miejsce, czyli dodatkowy dzień na wycieczkę klasową, tym razem na Halę Krupową, a tam darmowy obiad dla całej klasy.
Po raz kolejny do wygrania było 100 zł za znajomość jak największej liczby cyfr rozwinięcia pi! Do recytacji przystąpiła Joasia Stopka, ubiegłoroczna rekordzistka, niestety nawet przy wstryzmanych oddechach i zaciśniętych kciukach kibiców nie udało się pobić rekordu. Joasia otrzymała nagrodę pocieszenia (50 zł), a 306 cyfr zostało do pobicia na następny rok.
W turnieju wiedzy matematycznej najlepszy okazał się Arkadiusz Kasprzak z klasy 1b.
Wirokrzyżówkę bezbłędnie wypełniły tylko klasy matematyczne, a w pi-ematach najlepsza była humanistyczna część klasy 2a.
Były też konkurencje bardziej zabawowe, układanie ludolfiny z zamkniętymi oczami z klockami, dla dziewcząt wbijanie gwoździ, by powstała liczba pi, a panowie musieli ją wyhaftować. Bardzo atrakcyjne okazały się plakaty reklamujące liczbę pi, a przebojem występów była piosenka klasy 2b i jej brawurowe wykonanie-"Oda do pi".
Mamy nadzieję, że wszyscy poczuli się matemtycznie rozwinięci i uwierzyli, że matematyka to najciekawszy przedmiot w szkole!
Zapraszamy do świętowania za rok!

Wyniki:
I miejsce - klasa 1b
II miejsce - klasa 2b
III miejsce - klasa 2c

Gratulujemy!