w Jordanowie
rok zał. 1926

im. Hugona Kołłątaja

Zespół Szkół

Słoneczna integracja

18 września uczniowie klas trzecich Zespołu Szkół im. Hugona Kołłątaja pracowali jako wolontariusze na VIII Pikniku Integracyjnym Osób Niepełnosprawnych podopiecznych Środowiskowych Domów Samopomocy z Małopolski. Piknik odbył się w Ośrodku Wczasowym „Strumyk”.

60 wolontariuszy z naszej szkoły pomagało 570 uczestnikom pikniku. Uczniowie byli przydzieleni do poszczególnych ośrodków, aby opiekować się niepełnosprawnymi. Podopieczni wolontariuszy zostali upiększeni bajkowym makijażem. Część uczniów zajęła się organizacją zawodów sportowych, w których uczestnicy pikniku mogli wziąć udział. Dużą popularnością cieszyła się konkurencja, polegająca na malowaniu tekturowych gumisiów. Pomysły były tak różne, że można by nakręcić kolejną serię tej znanej bajki.

W czasie pikniku DJ dbał o to, aby przez cały czas grała znana i żywa muzyka, przy której można tańczyć i dobrze się bawić. Ważnym punktem programu były występy kabaretowe, przygotowane przez Środowiskowe Domy Samopomocy. Ponadto każdy z ośrodków przygotował wystawę artystycznych osiągnięć swoich podopiecznych.

Młodzież z naszej szkoły, pod opieką pana dyrektora oraz pań profesor Magdaleny Rapacz, Magdaleny Kornaś i Jolanty Łabędzkiej bardzo dobrze się spisała, uczestnicy pikniku dziękowali im za pomoc i życzliwość.