III Dzień Języków Obcych

 

Dnia 1 czerwca 2012 roku w Zespole Szkół im. Hugona Kołłątaja odbył się III Dzień Języków Obcych, na który składał się konkurs recytatorski, konkurs piosenki obcojęzycznej oraz przedstawienie w języku angielskim. W konkursie recytatorskim udział wzięło 11 uczestników, którzy zaprezentowali twórczość zagranicznych poetów. Najlepiej poradziła sobie uczennica klasy IIe Daria Zembol, która z fenomenalną finezją i dykcją wyrecytowała utwór w języku rosyjskim. Pozostali uczestnicy otrzymali gromkie brawa i uznanie publiczności.

Drugą część programu (konkurs piosenki) rozpoczął występ jednej z grup z klasy 2e. Następnie prezentowali się soliści. Klasa 2e wystąpiła jeszcze dwa razy. W kategorii soliści I miejsce zajęła Magdalena Grzybek z klasy 1cwb, która nie tylko pięknie śpiewała po rosyjsku, ale również wykazała się umiejętnością gry na akordeonie. II miejsce zajęła Martyna Smoleń, która zaprezentowała nam znany utwór Alexandry Burke „Hallelujah”, natomiast na III miejscu uplasowała się Marta Hanusiak wraz ze swoim rockowym zespołem. Jury jednogłośnie zdecydowało, że na szczególne wyróżnienie zasłużyła klasa 2e, która za swoje wielkie zaangażowanie, choreografię, stroje i dykcję otrzymała I miejsce w kategorii zespoły. Klasa ta wykonała aż 3 utwory: dwa w języku angielskim i jeden w języku niemieckim. Atrakcyjne nagrody dydaktyczne (książki, słowniki oraz podręczniki anglojęzyczne) ufundowało wydawnictwo Oxford.

Kolejna częścią programu było fenomenalne przedstawienie ,,Czarnoksiężnik z Krainy Oz” w języku angielskim. Uczniowie klasy I d oraz uczennica klasy II a, przypomnieli nam piękną bajkę z dzieciństwa.  Pewnego dnia podczas burzy mała dziewczynka, Dorotka, i jej pies Toto, zostali porwani przez wiatr do magicznej krainy, w której spotkali małych ludzi, zwanych Munchkinami oraz Dobrą Wróżkę Północy. Dom Dorotki wylądował na Złej Wiedźmie Wschodu, która dręczyła Munchkinów. Dobra Wróżka doradziła Dorotce, aby udała się do Czarnoksiężnika z Krainy Oz, gdyż tylko on może jej pomóc wrócić do domu. W drodze do Emerald City spotkała głupiutkiego Stracha na Wróble, Blaszanego Człowieka, chcącego miłości oraz bojaźliwego Lwa. Oz okazał się zwykłym człowiekiem, jednak pomógł im w zamian za to, że zabili Złą Wiedźmę  Zachodu. Strach na Wróble otrzymał rozum, Blaszany Człowiek-serce, a Lew-odwagę. Jednak w wyniku nieszczęśliwego splotu wydarzeń Dorotka nie zdążyła odlecieć balonem. Na szczęście Dobra Wróżka rozwiązała jej problem i Dorotka szczęśliwie wróciła do Kansas. Nasi aktorzy wykreowali postaci niekonwencjonalne, dorównujące w swej oryginalności bohaterom bajki. Wszyscy z pewnością włożyli ogromnie dużo pracy w organizację całości sztuki. Przedstawienie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. W związku z tym postanowiliśmy zaprezentować tą bajkę uczniom szkół gimnazjalnych w czasie Dni Otwartych Szkoły.

Mamy ogromną nadzieję, że tradycja organizowania Dnia Języków Obcych zakorzeni się w naszej szkole na wiele przyszłych lat oraz będzie gromadzić coraz większe zainteresowanie uczniów.

 

Magdalena Matejko-Bury

Anna Bachul

zobacz relację foto >>>


 

Zespół Szkół

im.

Hugona Kołłątaja

w Jordanowie

ul. Kolejowa 9,

34-240 Jordanów

tel. 18 26 75 514

fax 18 26 74 957

e-mail: zskjordanow@iap.pl

strona powitalna

Projekt i aktualizacja Marcin Sutor 2010