Sprzątanie świata 2011

 

Wiosenne porządki

 

19 kwietnia jak co dzień rano nad Jordanowem wzeszło słońce. Zachodziło jednak już w zupełnie innej – czystej atmosferze. Wszystko to za sprawą uczniów Zespołu Szkół im. Hugona Kołłątaja w Jordanowie.

 

10 rano, przed głównym budynkiem liceum zbierają się wszyscy uczniowie – oczywiście z wyjątkiem trzecioklasistów przygotowujących się do matury. Każda klasa zabezpieczona w komplety rękawiczek i czarnych worków, pod czujnym okiem wychowawców ruszyła na ratunek naszemu miastu.

 

Nie było to łatwe zadanie posprzątać wszystkie ulice, uczniowie jednak się nie poddali, świadczy o tym ponad 100 worków zebranych najrozmaitszych śmieci . Do godziny 15 Jordanów znów zamienił się w malownicze miejsce. W końcu możemy stwierdzić, że zawitała u nas wiosna kiedy pod stertami puszek odkryliśmy kolorowe kwiaty.

 

Wszystkim nam powinien leżeć na sercu los naszej „Małej Ojczyzny”. Dlatego wraz z Urzędem Miasta, który co roku współpracuje z nami pomagając  w akcji sprzątania, apelujemy do wszystkich mieszkańców – dbajmy razem o okolicę! Nauczmy się korzystać z koszy na śmieci! Każdy się chyba ze mną zgodzi, że w czystym, zadbanym miejscu lepiej się żyje.

 

Dyr. Rafał Rapacz

 

 

 


Zespół Szkół

im.

Hugona Kołłątaja

w Jordanowie

ul. Kolejowa 9,

34-240 Jordanów

tel. 18 26 75 514

fax 18 26 74 957

e-mail: zskjordanow@iap.pl

Projekt i aktualizacja Marcin Sutor 2010