Zakochany Hugon

Jak wszyscy wiemy, 14 lutego to wyjątkowy dzień, w który swoje święto obchodzą  zakochani. Z drugiej strony to święto, które ma pokazać jak pięknym uczuciem jest miłość. Dlatego właśnie w naszej szkole odbyło się one pod hasłem: „Walentynki po polsku, czyli przez żołądek do serca”.

Chętne klasy mogły pochwalić się swoimi kulinarnymi talentami. Ich zadaniem było przygotowanie zdrowej żywności w nietypowej, bo miłosnej, odsłonie. W ten sposób powstały serca z mandarynek, zakochani z jabłek i bananów, kanapki z warzywami w kształcie serca, serduszkowe pierniki, czy też owocowe koreczki.  Cała szkoła chętnie kosztowała tych wyjątkowych przysmaków na długiej przerwie zastępując nimi niezdrowe drugie śniadania.

To nie koniec walentynkowych atrakcji w Hugonie! Najedzeni uczniowie zebrali się na małej sali, by sprawdzić jak radziliby sobie bez płci przeciwnej. Poza odpowiedziami na takie pytanie jak: w którym klubie grają różni piłkarze, jak wyglądają narzędzia , czy też jak nazywają się poszczególnie części samochodu, dziewczyny musiały wykazać się umiejętnościami wbijania gwoździ, szybkiego ubierania się, przenoszenia ciężkiego kozła oraz zawiązywania krawatów.

Natomiast męska część szkoły odpowiadała na pytania związane z makijażem i ubiorem damski. Poza tym musieli wykazać się umiejętnościami prasowania, prostowania włosów, malowania paznokci, przyszywania guzików, odnajdywania małych przedmiotów w damskiej torebce oraz obierania jabłek.

Radości było sporo. Do zabawy włączyli się nie tylko uczniowie, ale i nauczyciele. Okazało się, że kobiety lepiej radzą sobie w męskich dziedzinach, niż mężczyźni w damskich. Panowanie, pewnie trzeba jeszcze się podszkolić w pracach domowych.


Galeria zdjęć >>>

 

Zespół Szkół

im.

Hugona Kołłątaja

w Jordanowie

ul. Kolejowa 9,

34-240 Jordanów

tel. 18 26 75 514

fax 18 26 74 957

e-mail: zskjordanow@iap.pl

strona powitalna

Projekt i aktualizacja Marcin Sutor 2010