w Jordanowie
rok zał. 1926

im. Hugona Kołłątaja

Zespół Szkół

W ramach Polsko – Niemieckiej Wymiany Szkolnej w dniach 6 – 13.10.15 r. w Zespole Szkół im. H. Kołłątaja w Jordanowie gościła młodzież wraz z opiekunami partnerskiej szkoły Markgräfler Gymnasium w Müllheim / Baden – Württemberg.
Program obejmował uczestnictwo w zajęciach dydaktycznych. Młodzież integrowała się podczas warsztatów w pracowni j. niemieckiego, które zostały podsumowane konkursem, ocenianym przez opiekuna grupy niemieckiej Anne Seglitz – Baierl oraz opiekuna grupy polskiej Marzenę Lańczyk. Młodzież uczestniczyła w interesującej prelekcji w j. niemieckim, wygłoszonej przez proboszcza ks. Pawła Gunię w Jordanowskim Sanktuarium. Uczniowie zmierzyli się również w zawodach sportowych. Wieczorem przy wspólnym grillu słuchali piosenek zespołu Majeranki, przygrywającego na skrzypcach. Relaksowali się w Termie Bukowina Tatrzańska. Wspólnie uczestniczyli w wycieczkach krajoznawczo – edukacyjnych do Krakowa, Wieliczki, Zakopanego oraz Oświęcimia.
Młodzież niemiecka oraz ich opiekunowie byli zachwyceni otwartością i gościnnością rodzin goszczących. Z pakietem pozytywnych wrażeń powrócili do Niemiec. Rewizyta naszych uczniów przewidziana jest na kwiecień 2016.Wymianę szkolną wspiera finansowo Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży.