Kolędujmy wszyscy wraz!
 

,,Wiwat Pan Jezus, wiwat Maryja, wiwat i Józef, święta familia”

29 stycznia 2012 roku w hali  Zespołu Szkół im. Hugona Kołłątaja, jak co roku, odbyło się spotkanie ,,Kolędujmy Wszyscy Wraz”.  Tradycyjnie mieszkańcy Jordanowa mogli usłyszeć kolędy w nowych aranżacjach wykonane przez chór Bel Canto oraz wspólnie śpiewać z chórem i Orkiestrą Ochotniczej Straży Pożarnej z Jordanowa.

Powitanie gości przerwał anioł i diabeł, który chciał namieszać orkiestrze w nutach oraz zagłuszyć śpiew chóru swoim fałszowaniem . Dlatego prowadzący poprosił gości o pomoc w donośnym śpiewaniu kolęd oraz uprzedził, że nie będzie zapowiadał ich kolejności, dzięki czemu przechytrzy diabła. Zamiast tego uczniowie Liceum wystawiali krótkie scenki, poprzedzające kolędę.

Anioły przepowiedziały narodziny Chrystusa oraz zbudziły pasterzy, którzy naradzali się nad tym, co dać i powiedzieć Dzieciątku. W trakcie długiej drogi do stajenki, zobaczyli Gwiazdę Ziemską, która ich ogromnie zachwyciła, jednak po chwili zrozumieli, że aby trafić do Jezuska potrzebna im gwiazda betlejemska. Gdy już tam dotarli i złożyli swoje dary, długo ćwiczona kwestia, przez jednego  z pastuszków, została przekręcona pod wpływem odpowiedzialności, jaka na nim ciążyła. Do Betlejem wędrowali również Trzej Królowie, niosący cenne dary dla Chrystusa. Jako, że kolęda mówiła tylko o Monarchach, nie mogli wziąć ze sobą żony jednego z nich, której bardzo na tym zależało. Gdy wszyscy szczęśliwie dotarli do żłóbka, wykrzyczeli hasło towarzyszące przez całe spotkanie: ,,Wiwat Pan Jezus, wiwat Maryja, wiwat i Józef, święta familia.”

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

 


 

Zespół Szkół

im.

Hugona Kołłątaja

w Jordanowie

ul. Kolejowa 9,

34-240 Jordanów

tel. 18 26 75 514

fax 18 26 74 957

e-mail: zskjordanow@iap.pl

strona powitalna

Projekt i aktualizacja Marcin Sutor 2010