Otrzęsiny 2011

 

29 września odbył się chrzest pierwszoklasistów Liceum Ogólnokształcącego, pod hasłem: ,,Z Kołłątaja koty uczą się roboty.” Każdy z uczniów miał przebrać się za przedstawiciela przydzielonego zawodu: uczniowie klasy I a za fryzjerów, I b- rolników, I ce – piekarzy, a I d – kominiarzy. Wszystkie klasy zachwyciły komisję pomysłowością swoich przebrań.

Dzień wcześniej  drugoklasiści dokładnie sprawdzili znajomość hymnu, historii oraz nauczycieli pracujących w Zespole Szkół. Ponadto koty musiały wiedzieć, jak dotrzeć do poszczególnych klas oraz ile schodów jest w szkole.

Pierwszoklasiści mieli za zadanie przygotować piosenki. Tekst miał dotyczyć szkoły, klasy oraz przydzielonego zawodu. Kolejnym zadaniem było zrobienie transparentu, na którym miało znaleźć się hasło danej klasy. W czasie oczekiwania na rozpoczęcie kocenia, uczniowie głośno odkrzykiwali swoje zawołania.

W czasie otrzęsin koty próbowały swoich sił przy obieraniu ziemniaków na czas oraz zrobieniu ciasta. Musiały również ułożyć z siebie drabinę, po której, z zawiązanymi oczami, przechodziła ich wychowawczyni.  Uczniowie klas obwijali papierem toaletowym jednego z kolegów. Co silniejsi chłopcy przenosili swoje koleżanki przez rzekę. Wygłodzone osoby miały możliwość zjedzenia czosnku oraz przekazywania jabłka z ust do ust. Dziewczyny wreszcie przekonały się jak wspaniałe warkocze potrafią robić ich koledzy, dodatkowo upiększając je kawałkami bibuły.

W czasie chrztu posypała się mąka i latały jajka, które, jak głosi szkolna plotka, zbierała pani profesor Spendel-wychowawczyni klasy Id, podobno nawet zaprosiła pozostałe wychowawczynie na pyszną jajecznicę. J

Atmosfera otrzęsin była wyjątkowo miła, dzięki zaangażowaniu klas drugich oraz rozrywkowości pierwszoklasistów i ich wychowawców.

 

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 
   

 


 

Zespół Szkół

im.

Hugona Kołłątaja

w Jordanowie

ul. Kolejowa 9,

34-240 Jordanów

tel. 18 26 75 514

fax 18 26 74 957

e-mail: zskjordanow@iap.pl

strona powitalna

Projekt i aktualizacja Marcin Sutor 2010