Piknik Integracyjny 2011

 

21 września uczniowie klas: I b, I d, III c  i III e oraz harcerze z Zespołu Szkół im. Hugona Kołłątaja pracowali jako wolontariusze na VII Pikniku Integracyjnym Osób Niepełnosprawnych podopiecznych Środowiskowych Domów Samopomocy z Małopolski. Piknik odbył się w Ośrodku Wczasowym Strumyk.

Uczniowie byli przydzieleni do poszczególnych ośrodków, aby opiekować się niepełnosprawnymi. Podopieczni wolontariuszy zostali upiększeni bajkowym makijażem. Część uczniów zajęła się organizacją zawodów sportowych, w których uczestnicy pikniku mogli wziąć udział. Dużą popularnością cieszyła się konkurencja, polegająca na malowaniu tekturowych smerfów. Pomysły były tak różne, że można by nakręcić kolejną serię smerfów.

W czasie pikniku DJ dbał o to, aby przez cały czas grała znana i żywa muzyka, przy której można tańczyć i dobrze się bawić. Ważnym punktem programu były występy kabaretowe, przygotowane przez Środowiskowe Domy Samopomocy. Ponadto każdy z ośrodków przygotował wystawę artystycznych osiągnięć swoich podopiecznych.

Młodzież z naszej szkoły bardzo dobrze się spisała, ponieważ uczestnicy pikniku dziękowali im za pomoc i życzliwość.

 

   
   
   
   
   
   
   
   
 

 


 

Zespół Szkół

im.

Hugona Kołłątaja

w Jordanowie

ul. Kolejowa 9,

34-240 Jordanów

tel. 18 26 75 514

fax 18 26 74 957

e-mail: zskjordanow@iap.pl

strona powitalna

Projekt i aktualizacja Marcin Sutor 2010